Náš příběh

M.C.TRITON na trhu od r. 1990

iStock_000003667933XLarge_72

Podobnost řízení lodi s řízením firmy není vůbec náhodná. V obou světech se střídají období klidu a příznivého větru s občasnou nepohodou či dokonce nutností zbavit se postradatelné zátěže, aby bylo možné plout dál.

A v případě naší společnosti je využití této podobnosti více než záměrné – Triton byl mytologický řecký bůh, posel moře. Stejně jako jeho otec Poseidon, nesl i on trojzubec. Jeho specifickým nástrojem ale byla zkroucená lastura. Tu používal jako polnici k uklidnění nebo zvýšení vln. Naše poslání je obdobné – přispět našimi znalostmi a zkušenostmi k tomu, abyste v případě potřeby překonali „rozbouřené vody“, naplno zvýšili svou rychlost a výkon, nabrali správný směr a cíl. I proto je součástí právě našeho loga napjatá lodní plachta.

PŘIDANÁ HODNOTA

 • JSME ČESKÁ SPOLEČNOST S 27-LETOU ZNALOSTÍ LOKÁLNÍHO TRHU
 • NAVRHNEME FUNKČNÍ ŘEŠENÍ A ZAVEDEME JEJ DO PRAXE
 • JSME TÝM ZKUŠENÝCH MANAŽERŮ Z PRAXE

ČÍSLA od r. 1990

 • 1 mld. Kč (kumulovaný obrat)
 • 2 700+ projektů
 • 100 klientů ročně
 • 90 000+ rozvíjených nebo hodnocených osob
 • 400 zaměstnanců a spolupracovníků

POLITIKA KVALITY

KVALITU VNÍMÁME JAKO PŘÍLEŽITOST, JAK NA SOBĚ PRACOVAT A HLEDAT NAŠI PŘIDANOU HODNOTU PRO KLIENTY

KVALITA PRO NÁS ZNAMENÁ:

 • inspirovat klienta v nových pohledech a trendech na řízení společnosti nebo úřadu
 • rozvíjet lidi klienta, aby plnili své cíle a přitom je práce bavila
 • dosahovat měřitelných změn výkonu společnosti a změn firemních kultur
 • ověřovat si, že naše činnost přináší klientům transparentní přidanou hodnotu

Radoslav Tesař, 1. 1. 2018

Certifikační dokumenty ke stažení: Certifikace ISO 9001_2015, Certifikát 10006_M.C.TRITON_CZ_2016-2019.

PŘÍBĚH

Společnost M.C.TRITON přímo působí na českém, slovenském a ruském trhu, projektově pak ve většině zemí Evropy. Byla založena v roce 1990. Svým obratem, počtem spolupracovníků, šíří a kvalitou poskytovaných služeb, intenzitou vývoje původního know-how i pozorností věnovanou společenské odpovědnosti a etice poradenských služeb je lídrem lokálního trhu.

Podnikatelský příběh, odvíjející se od r. 1990, je zajímavý souladem kontinuity i dynamiky.

Více než čtvrtstoletí M.C. TRITON je ukázkou věrnosti klientům, věrnosti smyslu a etice poradenské branže, věrnosti myšlence podnikání jako vytrvalé a poctivé tvorbě hodnot.
Příkladem dynamiky může být diverzifikační strategie spoluvlastníků. Do portfolia jejich aktivit patřily v letech 1998 -2007 investice do developerských projektů. Jejich objem pod značkou T.Geo  se přiblížil jedné miliardě českých korun.

Dynamiku a růst působení v poradenském byznysu dokládá aktuální struktura celé skupiny TRITON. Vedle M.C.TRITON, spol. s r.o. jsou její součástí M.C.TRITON Slovakia, spol. s r.o., TRITON Hunters,  spol. s r.o. a nejnověji také TRITON Holding, SE. Posláním této evropské společnosti je rozšiřovat působení na zahraničních trzích – poskytováním výhradních licencí, zakládáním zahraničních dcer nebo účastí v partnerských firmách.

Součástí příběhu jsou i jeho hlavní protagonisté - spoluzakladatelé a partneři společnosti a klíčoví manažeři.  Spolu s Miloslavou Umlaufovou (†2007) společnost založili Luděk Pfeifer a Pavel Vosoba, v roce 2002 se jejím dalším partnerem stal Radoslav Tesař. Víc než dvacet let rozvíjí ve firmě svou kariéru také Hana Brodilová, finanční ředitelka skupiny. Za svůj úspěch ale TRITON vděčí každému ze skoro 400 kolegů, kteří v jeho barvách pracovali a pracují.

Více informací o naší společnosti najdete ve firemní profilu (PDF ke stažení Firemní profil 2017 ).

Majitelé M.C.Triton

Partneři M.C.TRITON: zleva Pavel Vosoba, Luděk Pfeifer, Radoslav Tesař